O2, Telefónica, Telefónica O2; Telecom, ČTc, korektnost ČTc/O2, podvody operátorů O2, fakturace neobjednaných služeb ČTc/O2 a jejich reklamace, obrana klientů O2, výpověď pevné linky - rady/návod a formulář výpovědi pevné linky O2 ke stažení, InternetExpres, ...

Leden 2008

Naschvál zastrčená akce

20. ledna 2008 v 19:07 | ivzez |  MEZihRY
Překladatel reklamštiny - Don Bahno napsal 11. prosince 2007 článek, zabývající se mj. vyhláškou ČTÚ, plánovaným sjednocením paušálů za bytové a podnikové pevné linky … "20% sleva na paušál a změny pevných tarifů", v němž zmiňuje i jednu "naschvál zastrčenou marketingovou akci".
Jde o akci O2: V období od 1. prosince 2007 do 29. února 2008 lze požádat o krátkodobé snížení měsíční ceny za používání pevné linky. K datu podání žádosti je třeba mít uhrazena všechna dřívější vyúčtování. Slevu nelze využít s tarify O2 Mini ani O2 Expres Mini. Tuto krátkodobou slevu nelze kombinovat s jinými/dalšími slevami. Nabídka se nevztahuje na digitální linky ISDN2, ISDN30 a 2MBL. O2 si vyhrazuje právo tuto nabídku kdykoliv předčasně ukončit.
Zákazníci, kteří podle Obchodních podmínek o slevu požádají, získají po dobu následujících tří měsíců slevu Kč 80,68 (částka bez DPH: 67,80). Není to sice nijak závratná částka, ale vzhledem k tomu, jak Telefónica zákazníky odírá a ždímá, by bylo škoda jí nevyužít. Škoda každé koruny, kterou člověk nechá Telefónice navíc.
V Obchodních podmínkách se píše o podání žádosti telefonicky nebo písemně. Adresa pro zaslání písemné žádosti však není uvedena a na zákaznické lince se o slevu také požádat nedá, protože operátoři o akci nevědí (alespoň tvrdí, že žádná taková akce neprobíhá).
Opravdu dobře zastrčená nabídka. Mimochodem informace o ní sice na webu O2 najdete, ale na místě, kde byste je sotva hledali - pod "Ostatními datovými službami".

Obchodní podmínky pro poskytnutí
krátkodobé slevy ke stažení:

  1. od ivzez
  2. z webu o2
    (www.cz.o2.com/file_sup/333902/Obchodni_podminky_sleva_na_pausal_3x20_.pdf)
V závorce uvádím odkaz na OP v "neklikatelné" formě - možná, že se někomu bude hodit při dohadování se zákaznickou linkou.
Pro všechny případy ještě doplním cestu, abyste případně mohli oprátora nasměrovat: www.cz.o2.com > Osobní > Péče a podpora (nahoře nad logem o2) > Dokumenty ke stažení (v levém sloupci dole - modře podbarvené odkazy) > Datové a internetové služby > Ostatní datové služby > Obchodni_podminky_sleva_na_pausal_3x20_.pdf.
Projdete-li si výše uvedenou cestu, zjistíte, že OP pro slevu na paušálu za používání pevné linky musíte hledat v internetových a datových službách. Zadáte-li název dokumentu do vyhledávání na stránce s dokumenty ke stažení, vyhledávač o2 dokument "nenajde". (Přesněji: nenašel v sobotu 19. ledna 2008 odpoledne.)