O2, Telefónica, Telefónica O2; Telecom, ČTc, korektnost ČTc/O2, podvody operátorů O2, fakturace neobjednaných služeb ČTc/O2 a jejich reklamace, obrana klientů O2, výpověď pevné linky - rady/návod a formulář výpovědi pevné linky O2 ke stažení, InternetExpres, ...

ICQ Atlas a SMS zdarma

18. května 2007 v 9:53 | ivzez |  ZdARMA
Jednou z příjemných služeb pro uživatele internetu je možnost posílání SMS z internetu do mobilních sítí zdarma.
Nejlépe tato služba funguje u Vodafone, kde není téměř žádné omezení. T-mobile umožňuje klientům, kteří si aktivovali službu (zdarma) "Můj T-mobile", odeslání 20 SMS do sítě T-mobile zdarma. Podobnou službu nabízí také O2 (nemám ale přesné údaje, protože O2 nevlastním, takže se nemohu zaregistrovat). Telefónica dále nabízí tzv. "SMS bránu", jejímž prostřednictvím lze bez registrace zdarma odesílat SMS do sítě Eurotel v délce max. 60 znaků.
V internetu najdete i další možnosti k odesílání SMS zdarma. Zpravidla nabízejí možnost odeslání SMS do sítě Vodafone a Eurotel (tam využívají výše zmíněnou bránu O2, takže SMS je omezena délkou 60 znaků).
Zajímavou službou pro uživatele ICQ Atlas je možnost odesílat SMS do sítě Vodafone a do sítě O2 zdarma (bez krácení). Kdyby se tato služba rozšířila i o T-mobile a o možnost odesílání SMS na pevnou linku, šlo by o dosti zajímavý projekt.
SMS zdarma je jistě příjemná záležitost. Pro mne je ale důležitější možnost psát SMS z počítačové klávesnice. Z mobilního telefonu píši SMS nerada, protože má příliš malé klávesy.

Update:

Služba ICQ Atlas již umožňuje posílání SMSek zdarma i do sítě T-Mobile.
 


Komentáře

1 Zelee Zelee | E-mail | Web | 18. května 2007 v 20:02

Dobrý den, máte to tu hezké a hlavně o něčem, mám pro vás návrh na vylepšení: Když už píšete o SMS branách, dejte svým čtenářům možnost tuto eventualitu využít rovnou z vaší stránky. Implementace je jednoduchá, inspirovat se můžete na mé (a nejen mé) stránce. Nabídku naleznete v levém menu.

Přeji hezký večer.

2 DonBahno DonBahno | Web | 5. června 2007 v 15:26

Jen takové menší doplnění - pro možnost zasílání 20 sms zdarma na T-Mobile se musíte zaregistrovat na t-zones - www.t-zones.cz . Přes Můj T-Mobile se tam dá stejně doklikat, ale t-zones je rychlejší.

Nejsem si vědom toho, že by O2 nabízelo něco podobného. U O2 jsou k dispozici pouze ořezané 60ti znakové sms. Přes Callwave SMS Yahoo Widget je možné zaslat 10 sms zpráv denně zdarma do jakékoliv sítě, jako odesilatel bude uvedeno přímo Vaše telefonní číslo. Pro odesílání SMS do Vodafone je lepší využívat webové rozhraní. Oficiální ICQ klient (i ten customizovaný Atlasem) je strašným žroutem paměti, obsahuje kvanta bannerů a poslední dobou jej napadají viry, takže bych jej rozhodně nedoporučoval. Pro ICQ doporučuji spíše Mirandu IM - http://miranda.czweb.org

Pokud chcete psát SMS z počítačové klávesnice, připojte si mobil kabelem k počítači.  Existuje celá řada programů, které umožňují odesílání sms z mobilního telefonu přes počítač. Já používám MyPhoneExplorer - ten je pro telefony Sony Ericsson.

3 Coolkiller Coolkiller | E-mail | 18. června 2007 v 12:49

ahoj chci si napsat sms na tmobile,ale já jsem vodafone proč to nejde?Když tu píšete sms zdarma bez registrace?

4 ivzez ivzez | 20. června 2007 v 16:43

Ad [3]: Coolkillere, přečtěte si ten článek pořádně. Pro zaslání 20 SMS zdarma na T-mobile musíte být klientem T-mobile a musíte být zaregistrován na t-zones. Jste-li klientem Oskara (Voodafone), nepodaří se Vám to. Pak musíte využít buď  ICQ-Atlas nebo to, co uvádí DoonBahno zde v komentáři [2] nebo u sebe na adrese "http://donbahno.bloguje.cz/507931-sms-z-internetu-zdarma-diky-yahoo.php".

Ad [2]: Tím "něco podobného" jsem měla na mysli službu, kterou najdete na "http://www.cz.o2.com/mobile/cz/smsGateway/paidSMS/index.html" - jde o placenou bránu SMS. Domnívala jsem se, že jde o něco podobného jako u T-mobile. Ale nevím nic bližšího. Podle praktik Telecomu (s Telefónicou už jsem "neměla tu čest") je docela dobře možné, že nestačí jen být klientem, možná si klienti O2 musí za možnost využívání připlatit .

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama