O2, Telefónica, Telefónica O2; Telecom, ČTc, korektnost ČTc/O2, podvody operátorů O2, fakturace neobjednaných služeb ČTc/O2 a jejich reklamace, obrana klientů O2, výpověď pevné linky - rady/návod a formulář výpovědi pevné linky O2 ke stažení, InternetExpres, ...

Květen 2007

ICQ Atlas a SMS zdarma

18. května 2007 v 9:53 | ivzez |  ZdARMA
Jednou z příjemných služeb pro uživatele internetu je možnost posílání SMS z internetu do mobilních sítí zdarma.
Nejlépe tato služba funguje u Vodafone, kde není téměř žádné omezení. T-mobile umožňuje klientům, kteří si aktivovali službu (zdarma) "Můj T-mobile", odeslání 20 SMS do sítě T-mobile zdarma. Podobnou službu nabízí také O2 (nemám ale přesné údaje, protože O2 nevlastním, takže se nemohu zaregistrovat). Telefónica dále nabízí tzv. "SMS bránu", jejímž prostřednictvím lze bez registrace zdarma odesílat SMS do sítě Eurotel v délce max. 60 znaků.
V internetu najdete i další možnosti k odesílání SMS zdarma. Zpravidla nabízejí možnost odeslání SMS do sítě Vodafone a Eurotel (tam využívají výše zmíněnou bránu O2, takže SMS je omezena délkou 60 znaků).
Zajímavou službou pro uživatele ICQ Atlas je možnost odesílat SMS do sítě Vodafone a do sítě O2 zdarma (bez krácení). Kdyby se tato služba rozšířila i o T-mobile a o možnost odesílání SMS na pevnou linku, šlo by o dosti zajímavý projekt.
SMS zdarma je jistě příjemná záležitost. Pro mne je ale důležitější možnost psát SMS z počítačové klávesnice. Z mobilního telefonu píši SMS nerada, protože má příliš malé klávesy.

Update:

Služba ICQ Atlas již umožňuje posílání SMSek zdarma i do sítě T-Mobile.