O2, Telefónica, Telefónica O2; Telecom, ČTc, korektnost ČTc/O2, podvody operátorů O2, fakturace neobjednaných služeb ČTc/O2 a jejich reklamace, obrana klientů O2, výpověď pevné linky - rady/návod a formulář výpovědi pevné linky O2 ke stažení, InternetExpres, ...

Zoufalý klient ... 26

16. října 2006 v 10:46 | ivzez |  tELECOM
Reaguji na komentář s prosbou o pomoc při výběru vhodného tarifu. Předesílám, že nejsem finanční expert. Veškerá srovnání cen za hovor vycházejí z mých osobních potřeb, jsou tedy účelová.
Nezahrnují všechny nabídky operátorů, jež mohou ceny volání dále snížit.Např. T-Mobile nabízí ke svým tarifům balíček volných minut na pevnou linku, ale ty lze čerpat až po vyčerpání volných minut v rámci tarifu. Podobně tomu je i u dalších operátorů. Nemohu využít ani nabídku výhodnějších volání ve skupině, protože to obnáší mít v rodině (či jiné skupině) dva tarify od jednoho operátora. Nezajímají mne ani výhodné SMS. Ty posílám jen zcela vyjímečně a z internetu, protože se mi lépe píše na klávesnici počítače než na klávesnici telefonu. MMS neposílám vůbec. Z nabídek operátorů mne tedy zajímá pouze volání. Zmiňuji-li kdekoliv jakoukoliv cenu, je vždy včetně DPH, tedy ve skutečné výši.
Já volám nejčastěji T-Mobile a pevnou linku, občas Eurotel. Dcera má naprostou většinu volání do T-Mobile a Vodafone, občas Eurotel a pevnou linku. Já mám tarif Vodafone "Odepiš" (paušál: Kč 11,90, se 40 volnými minutami v síti Vodafone; vyplatí se i když občas zavoláte třeba na pevnou;), který převážně využívá dcera (skoro 18), a Twist od T-Mobile. (Twist Bonus: volání v síti T-Mobile ve špičce za 5,70/1min., mimo špičku za 1,19/min. Dceři teď zřídíme tarif "Bav se" od T-Mobile. Možná by stála za úvahu karta 02 Quatro, s níž stojí volání v síti Eurotel (02) v době od 16:00 do 07:00 (+ víkendy a svátky) 3,00 Kč za 1 minutu (účtuje se 1 minuta, dále po 1s).
Porovnám-li naše výdaje za telefon a internet v době s Telecomem a v době po Telecomu, docházím k zajímavým údajům. Zkráceně: s Telecomem jsme za volání a internet utratily přes tisíc Kč měsíčně, nyní se vejdeme do 750. (Je pravda, že jsme zkraje hodně omezily volání na pevnou linku, "osmělujeme se" teprve nyní. Porovnání bude průkaznější, až budeme volat, jak jsme byly zvyklé.)
Propočetla jsem ceny za hovor s tarify těchto poskytovatelů: Telefónica 02, Eurotel, T-Mobile a Vodafone. U 02 beru v úvahu pouze samostatnou pevnou linku a samostaně mobil, nikoliv kombinaci obou. Nabídku 02 uvádím jen pro ilustraci. V červnu jsem se úspěšně zbavila Telecomu a nemám chuť lézt do stejného "chomoutu" znovu. Kromě toho je nabídka 02 bezkonkurenčně nejdražší. Telefónica by mohla být schopná konkurence, kdyby pochopila, že tarifikace 2 minuty a dále po minutách na pevnou linku (na mobil 1 minuta a dále po 30s) je nehoráznost, a začala účtovat stejně jako mobilní operátoři - tedy 1 minutu a dále po 1 s. Ale třeba Telefónice (stejně jako dříve Telecomu) vůbec nejde o trh s pevnou linkou. Třeba chce mít historické zásluhy za rozšíření mobilních telefonů v českých domácnostech. Už dnes jsme v Evropě v tomto ohledu na jednom z předních míst.
Srovnání cen jsem umístila ve formátu .xLS a .pdF na stránku Zoufalý klient Telecomu, kde najdete i výpověď HTS (hlasové telefonní stanice). Pro porovnání jsem vycházela u O2 z předpokladu provolání 100 minut nad rámec tarifu (Mini 50 minut a Nonstop 200 minut). U volání na mobil jsem počítala s 50 minutami provolanými nad rámec tarifu (při vyšším počtu by si klient pravděpodobně aktivoval vyšší tarif). Odkaz na stránku s dokumenty ke stažení najdete jako první v "Zajímavých odkazech", odkazy na soubory (jde o účelový přehled!) najdete v následujícím odstavci (vždy s uvedením typu a velikosti souboru). Odkaz na objektivnější porovnání cen za volání najdete jako první odkaz v "Zajímavách odkazech" (článek je ze 6. května 2006, autor Jan Božek použil pro srovnání 60 minut volání, ani on ale nezohledňuje ceny SMS nebo MMS). Zajímavé údaje a srovnání uvádí také DonBahno, který se se zabývá také internetem, digitální televizí a technickou stránkou. Mé údaje jsou z července 2006, o novou nabídku O2 jsem je nerozšířila.
Telefónica O2, Eurotel, T-Mobile a Vodafone - porovnání cen hovorů
POZOR: TELEFÓNICA O2 účtuje minimální délku hovoru na pevnou linku 2 minuty, dále po minutách, na mobil 1 minutu, dále po 30s. Všichni MOBILNÍ OPERÁTOŘI účtují volání na pevnou linku i na mobil shodně: první minutu celou, dále po 1s.

04. VIII. 2008 - UPOZORNĚNÍ:
Ceny již neplatí (aktuální přehled připravuji).


Stáhněte si:
Ceny za volání (formát PDF, 51 kB)
Ceny za volání (komprimovaný formát PDF, 48 kB)
Ceny za volání (sešit Excel - formát XLS, 47 kB)
Ceny za volání (komprimovaný sešit Excel, 12 kB)
Pro práci se sešity Excel nemusíte vlastnit MsOffice, velmi dobrý je kancelářský balík zdarma OpenOffice. (V mnohém předčí microsoftí produkt. Umí např. přímý výstup do formátu PDF, takže nepotřebujete drahý Acrobat!). K prohlížení se hodí také ExcelViewer od MS, který je zdarma (ten ale neumožňuje žádné úpravy, jde opravdu jen o prohlížeč). K prohlížení formátu PDF můžete použít buď známý Acrobat Reader nebo výrazně menší a podstatně rychlejší Foxit Reader. K rozbalení archivu "zip" se hodí např. Power Archiver (freeware, česká lokalizace, podpora mnoha formátů: RAR, GZ, TAR, BZ, ARJ, ...). Budete-li mít zájem o odkazy na stažení výše zmíněného freeware, dejte mi vědět v komentářích.
Sccreenshot přehledu cen za hovor v Excelu
 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama