O2, Telefónica, Telefónica O2; Telecom, ČTc, korektnost ČTc/O2, podvody operátorů O2, fakturace neobjednaných služeb ČTc/O2 a jejich reklamace, obrana klientů O2, výpověď pevné linky - rady/návod a formulář výpovědi pevné linky O2 ke stažení, InternetExpres, ...

Říjen 2006

AUTORkA

28. října 2006 v 20:17 | ivzez |  MEZihRY

Pár informací o autorce


Bang Bang ke stažení

28. října 2006 v 19:22 | ivzez |  MEZihRY
Hančí ve svém blogu občas píše o zajímavých filmech, knížkách a obrazech. V poslední době zveřejňuje velice zajímavé a pěkně napsané vzpomínky.
Něco podobného bych ráda zavedla i já, má doporučení se ale budou týkat především kvalitního freeware - programů, které jsou zdarma, jež jsem vyzkoušela a ráda používám. Občas samozřejmě zmíním i další věci, jež mne zaujmou (jako třeba dnes Hančí blog, který najdete i v mých oblíbených stránkách, nebo písničku Bang Bang).
Nedávno jsem se nechala nachytat písní v upoutávce na film, který mne nijak nezaujal. Kvůli krásné písničce z roku 1966 "Bang bang" (byla použita v úvodu filmu Kill Bill), kterou zpívá Nancy Sinatra, toho ale nelituji. Píseň jsem pak dlouho hledala v internetu. Protože jsem našla spoustu nefunkčních odkazů a ještě víc odkazů na placenou službu, rozhodla jsem se uvěst odkaz na stažení písně ve formátu mp3 zdarma: Bang Bang. Nenechte se odradit reklamou, která se zobrazuje nahoře! "Download" najdete až dole.Pro úplnost: velikost souboru je 784 kB (802 816 bytů) a stáhne se velmi rychle.

Zoufalý klient ... 26

16. října 2006 v 10:46 | ivzez |  tELECOM
Reaguji na komentář s prosbou o pomoc při výběru vhodného tarifu. Předesílám, že nejsem finanční expert. Veškerá srovnání cen za hovor vycházejí z mých osobních potřeb, jsou tedy účelová.
Nezahrnují všechny nabídky operátorů, jež mohou ceny volání dále snížit.Např. T-Mobile nabízí ke svým tarifům balíček volných minut na pevnou linku, ale ty lze čerpat až po vyčerpání volných minut v rámci tarifu. Podobně tomu je i u dalších operátorů. Nemohu využít ani nabídku výhodnějších volání ve skupině, protože to obnáší mít v rodině (či jiné skupině) dva tarify od jednoho operátora. Nezajímají mne ani výhodné SMS. Ty posílám jen zcela vyjímečně a z internetu, protože se mi lépe píše na klávesnici počítače než na klávesnici telefonu. MMS neposílám vůbec. Z nabídek operátorů mne tedy zajímá pouze volání. Zmiňuji-li kdekoliv jakoukoliv cenu, je vždy včetně DPH, tedy ve skutečné výši.
Já volám nejčastěji T-Mobile a pevnou linku, občas Eurotel. Dcera má naprostou většinu volání do T-Mobile a Vodafone, občas Eurotel a pevnou linku. Já mám tarif Vodafone "Odepiš" (paušál: Kč 11,90, se 40 volnými minutami v síti Vodafone; vyplatí se i když občas zavoláte třeba na pevnou;), který převážně využívá dcera (skoro 18), a Twist od T-Mobile. (Twist Bonus: volání v síti T-Mobile ve špičce za 5,70/1min., mimo špičku za 1,19/min. Dceři teď zřídíme tarif "Bav se" od T-Mobile. Možná by stála za úvahu karta 02 Quatro, s níž stojí volání v síti Eurotel (02) v době od 16:00 do 07:00 (+ víkendy a svátky) 3,00 Kč za 1 minutu (účtuje se 1 minuta, dále po 1s).
Porovnám-li naše výdaje za telefon a internet v době s Telecomem a v době po Telecomu, docházím k zajímavým údajům. Zkráceně: s Telecomem jsme za volání a internet utratily přes tisíc Kč měsíčně, nyní se vejdeme do 750. (Je pravda, že jsme zkraje hodně omezily volání na pevnou linku, "osmělujeme se" teprve nyní. Porovnání bude průkaznější, až budeme volat, jak jsme byly zvyklé.)
Propočetla jsem ceny za hovor s tarify těchto poskytovatelů: Telefónica 02, Eurotel, T-Mobile a Vodafone. U 02 beru v úvahu pouze samostatnou pevnou linku a samostaně mobil, nikoliv kombinaci obou. Nabídku 02 uvádím jen pro ilustraci. V červnu jsem se úspěšně zbavila Telecomu a nemám chuť lézt do stejného "chomoutu" znovu. Kromě toho je nabídka 02 bezkonkurenčně nejdražší. Telefónica by mohla být schopná konkurence, kdyby pochopila, že tarifikace 2 minuty a dále po minutách na pevnou linku (na mobil 1 minuta a dále po 30s) je nehoráznost, a začala účtovat stejně jako mobilní operátoři - tedy 1 minutu a dále po 1 s. Ale třeba Telefónice (stejně jako dříve Telecomu) vůbec nejde o trh s pevnou linkou. Třeba chce mít historické zásluhy za rozšíření mobilních telefonů v českých domácnostech. Už dnes jsme v Evropě v tomto ohledu na jednom z předních míst.
Srovnání cen jsem umístila ve formátu .xLS a .pdF na stránku Zoufalý klient Telecomu, kde najdete i výpověď HTS (hlasové telefonní stanice). Pro porovnání jsem vycházela u O2 z předpokladu provolání 100 minut nad rámec tarifu (Mini 50 minut a Nonstop 200 minut). U volání na mobil jsem počítala s 50 minutami provolanými nad rámec tarifu (při vyšším počtu by si klient pravděpodobně aktivoval vyšší tarif). Odkaz na stránku s dokumenty ke stažení najdete jako první v "Zajímavých odkazech", odkazy na soubory (jde o účelový přehled!) najdete v následujícím odstavci (vždy s uvedením typu a velikosti souboru). Odkaz na objektivnější porovnání cen za volání najdete jako první odkaz v "Zajímavách odkazech" (článek je ze 6. května 2006, autor Jan Božek použil pro srovnání 60 minut volání, ani on ale nezohledňuje ceny SMS nebo MMS). Zajímavé údaje a srovnání uvádí také DonBahno, který se se zabývá také internetem, digitální televizí a technickou stránkou. Mé údaje jsou z července 2006, o novou nabídku O2 jsem je nerozšířila.
Telefónica O2, Eurotel, T-Mobile a Vodafone - porovnání cen hovorů
POZOR: TELEFÓNICA O2 účtuje minimální délku hovoru na pevnou linku 2 minuty, dále po minutách, na mobil 1 minutu, dále po 30s. Všichni MOBILNÍ OPERÁTOŘI účtují volání na pevnou linku i na mobil shodně: první minutu celou, dále po 1s.

04. VIII. 2008 - UPOZORNĚNÍ:
Ceny již neplatí (aktuální přehled připravuji).


Stáhněte si:
Ceny za volání (formát PDF, 51 kB)
Ceny za volání (komprimovaný formát PDF, 48 kB)
Ceny za volání (sešit Excel - formát XLS, 47 kB)
Ceny za volání (komprimovaný sešit Excel, 12 kB)
Pro práci se sešity Excel nemusíte vlastnit MsOffice, velmi dobrý je kancelářský balík zdarma OpenOffice. (V mnohém předčí microsoftí produkt. Umí např. přímý výstup do formátu PDF, takže nepotřebujete drahý Acrobat!). K prohlížení se hodí také ExcelViewer od MS, který je zdarma (ten ale neumožňuje žádné úpravy, jde opravdu jen o prohlížeč). K prohlížení formátu PDF můžete použít buď známý Acrobat Reader nebo výrazně menší a podstatně rychlejší Foxit Reader. K rozbalení archivu "zip" se hodí např. Power Archiver (freeware, česká lokalizace, podpora mnoha formátů: RAR, GZ, TAR, BZ, ARJ, ...). Budete-li mít zájem o odkazy na stažení výše zmíněného freeware, dejte mi vědět v komentářích.
Sccreenshot přehledu cen za hovor v Excelu

Zoufalý klient ... 25

2. října 2006 v 4:14 | ivzez |  tELECOM
Když jsem si procházela a prohlížela stránky 02, našla jsem i fomulář pro podání stížnosti. Nedalo mi to, a "cvičně" jsem odeslala stížnost na postup Českého Telecomu při vyřizování mých reklamací.
V pátek se se mi ozvala pracovnice z Pardubic s návrhem "rozumné dohody". Já jsem požadovala 50% slevu za celé období (3 měsíce) a neúčtování pokuty za předčasné ukončení závazku. Přistoupila jsem na odečtení pokuty a jednoho paušálu za Internet Expres.
Teď už jen vydržet a dořešit reklamaci za paušál a surfování přes Dial Up. Už před prázdninami jsem totiž měla chuť to vzdát, všechno zaplatit a mít od Telecomu konečně pokoj. Ale pak jsem narazila na článek od Jána Simkaniče "Vyhrál jsem nad Telecomem" na http://www.mesec.cz. Uvědomila jsem si, že ČTc hraje právě na to, že lidem nakonec dojde trpělivost. A tak jsem se rozhodla pokračovat. (První reklamace: začátek prosince 2005; částečně uznaná reklamace: 29. září 2006.)