O2, Telefónica, Telefónica O2; Telecom, ČTc, korektnost ČTc/O2, podvody operátorů O2, fakturace neobjednaných služeb ČTc/O2 a jejich reklamace, obrana klientů O2, výpověď pevné linky - rady/návod a formulář výpovědi pevné linky O2 ke stažení, InternetExpres, ...

Září 2006

oU oU ... 24

5. září 2006 v 15:09 | ivzez |  tELECOM

aneb Telefónica O2

čili MODROBÍLÉ MONSTRUM
Po shlédnutí reklam výše zmíněného mamutého operátora se mi zdá, že částečná úprava image a změna jména jsou všechno, co hodlá O2 pro své klienty udělat.
Podívala jsem se na internetové stránky "Telefónica O2" ("http://cz.o2.com"). Nic zvláštního jsem nečekala, takže mne celkem příjemně překvapily. Telefónica nahradila ohavné žlutomodré logo jednoduchým modrobílým, jež působí mnohem lépe. Nabídka O2 není tak nepřehledná, jako nabídka Eurotelu nebo Českého Telecomu. Obsahuje přehlednou a funkční mapu stránek. Na řadě stránek dokonce v patičce najdete odkaz "Napište nám", ale neradujte se předčasně: ten Vás zavede jenom na stránku s adresami pro korespondenci a s nechvalně známými telefonními čísly.
Problém, který již před nějakou dobou zveřejnil Pixy, tedy nevyřešila ani Telefónica. Kontaktní formulář na stránkách O2 prostě nenajdete. Že by zaměstnanci skutečně uměli jenom telefonovat? Třeba jenom tvůrce stránek nezvládne zprovoznit funkční kontaktní formulář. Nebo se O2, stejně jako dříve Telecom, obává, že pro příliv stížností nebudou mít její zaměstnanci čas na jinou práci? Je pravda, že po zkušenostech s bezplatnými linkami, jež Vás buď přepojí jinam, než potřebujete, nebo hovor ukončí, aniž by Vás spojily, by e-mail nebo formulář využila řada klientů.
UPDATE (27. XI. 2006): Odkaz "Napište nám" v patičce už byl opraven. Nyní Vás zavede na stránku, kde si můžete vybrat "typ podnětu, ve kterém chcete O2 kontaktovat" a po kliknutí na odkaz se otevře kontaktní formulář.
Změnila se nabídka připojení k internetu přes Dial-Up. Telecom nabízel Internet 2002, a dva paušály Internet BASIC 2000 a Internet BASIC VOLNO. O2 nabízí už jen Internet BASIC za 224,91 Kč měsíčně s DPH a posunula špičku:
  1. Dříve: 16:00 až 08:00 + víkendy a svátky (Internet Basic 2000)
  2. Nyní: 18:00 až 06:00 + víkendy a svátky (Internet Basic).
Přestože se v pracovních dnech snížil počet hodin, po které můžete být v rámci paušálu připojeni k internetu, je pro zákazníky dobré, že se nabídka zjednodušila. Už by se nemělo stávat, že jednu službu objednáte a jinou Vám naúčtují.
Vedle již zmíněného Internetu Basic nabízí Telefónica O2 ještě paušál Internet STANDARD, což je připojení k internetu na neomezeně dlouhou dobu za 581,91 Kč měsíčně s DPH. Předpokládám, že se u Internetu STANDARD (ač to nabídka O2 výslovně neuvádí) již nerozlišuje doba strávená na internetu ve špičce a mimo špičku.
POZNÁMKA: Ceny uvádím včetně DPH, tedy ve výši, kterou zákazník skutečně zaplatí. Ten zlozvyk, uvádět ceny bez DPH, už mne docela štve. Člověk aby měl v hlavě kalkulačku.
Nedělám si iluze, že by se na bezplatných linkách v brzké době něco změnilo. Takže bohužel pořád platí, že než by náš největší operátor investoval do technologií, kvalifikace svých zaměstnanců a kvality služeb, zaplatí radši za reklamy. Mám dojem, že ty současné byly dražší, než reklamy s Janem Krausem. Obávám se jen, že dokud se počet klientů markantně nesníží, nebude Telefónica O2 svůj přístup ke klientům měnit.
Kdo mne nezklamal, je DonBahno, který uvádí ceny O2 TV. Porovnává nabídku O2 TV s nabídkou Digi TV. Kromě cen se u něj můžete seznámit i s nabídkou programů (v příspěvku "O2TV - dost drahá televize"). Srovnání nabídky O2 TV a UPC najdete v blogu Marigold (v příspěvku: "O2TV má zajímavé funkce, ale cena slabá - žádná konkurence pro UPC)".
POKUD SE VÁM ZDÁ, ŽE ODKAZY UVÁDÍM PONĚKUD TĚŽKOPÁDNĚ, vězte, že BLOG.CZ maže u odkazů atribut "title".